Poznaj ofertę!

Jesienne prace ogrodnicze - Blog - Listopad to czas na ostatnie porządki w ogrodzie i przygotowanie roślin do zimowania. Zadań do wykonania jest dość sp...

Blog

Jesienne prace ogrodnicze

2015-11-05

Listopad to czas na ostatnie porządki w ogrodzie i przygotowanie roślin do zimowania. Zadań do wykonania jest dość sporo, dlatego sugerujemy skorzystać z naszej listy, żeby o niczym nie zapomnieć.

Jesienią liście na drzewach zmieniają kolor z zielonego na pomarańczowy i opadają tworząc na ziemi grubą warstwę. Liście leżące na ziemi po czasie zaczynają gnić i mogą doprwadzić do choroby trawy, dlatego należy je wygrabić. Po zgrabieniu, liście świetnie się nadają jako dodatek do kompostu, ale można je użyć do mniejszych roślin jako warstwa zabezpieczająca przed mrozem.

W listopadzie mamy ostatni moment na sadzenie drzew i krzewów, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że rośliny posadzone później mogą się nie przyjąć, a kopanie w twardej, zmarzniętej ziemi nie należy do najłatwiejszych zadań.

Należy pamiętać, że niektóre krzewy i drzewa nie są odporne na duże mrozy, więc należy je zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Oprócz osłonięcia roślin przed mrozem, należy pamiętać, że niektóre wymagają przycięcia i usunięcia zeschniętych części. Jesień to najlepszy moment na takie prace.

Nie każdy o tym wie, ale przed nastaniem zimy należy dobrze podlać wszystkie rośliny liściaste. Suche, mroźne powietrze potrafi osuszyć ziemię, a roślina bez dostępu do wody może obumrzeć.

Oczko wodne na zimę powinno zostać wyczyszczone i opróżnione z wody. W czasie mocnej zimy całkowicie zamarzają, więc ryby i rośliny wodne, powinny zostać przeniesione do akwariów na ten czas.

Aby na następny rok cieszyć się pięknym trawnikiem, na jesień powinno się wykonać jego wertykulację w celu usunięcia obumarłej trawy. Dzięki temu trawa będzie miała miejsce i dużo więcej powietrza, żeby dobrze rosnąć.

Zdjęcie do wpisu: Jesienne prace ogrodnicze. Tytuł zdjęcia: Grabie na liściach Zdjęcie do wpisu: Jesienne prace ogrodnicze. Tytuł zdjęcia: Grabie na trawniku