Poznaj ofertę!

Jesienne rośliny - Blog - Jesień jest uważana za najbardziej przygnębiającą porę roku, ale czy na pewno musi tak być? Odwróć przygnębiającą szaroś...

Blog

Jesienne rośliny

2015-09-08

Jesień jest uważana za najbardziej przygnębiającą porę roku, ale czy na pewno musi tak być? Odwróć przygnębiającą szarość jesieni sadząc rośliny, które sprawią, że ogród stanie się żywy i kolorowy. Warto zastanowić się więc, które rośliny są kolorowe przez większość roku, a okres ich kwitnienia wypada właśnie na jesień. Jest ich naprawdę dużo, a kilka z nich opisuję szerzej.

Wrzos - Jest idealnym wyborem dla osób chcących mieć w ogrodzie zieloną roślinę przez cały rok. Wrzos jest rośliną kwitnącą we wrześniu i w październiku, choć zdarzają się takie odmiany, które kwitną później, dlatego właśnie nadaje się świetnie do ogródka, który również jesienią ma się świetnie prezentować. Ważne, żeby nie podlewać ich zbyt często, ponieważ nie lubią gleby podmokłej.

Aksamitka rozpierzchła - Jako roślina ozdobna ma wszechstronne zastosowanie. Świetnie nadaje się na rabaty kwiatowe. Roślina łatwa w uprawie. Wymaga miejsca dobrze doświetlonego, najlepiej w pełnym słońcu, a jednocześnie nie jest wymagająca jeżeli chodzi o podlewania. Zaleca się nie podlewać jej zbyt intensywnie, ponieważ jest podatna na grzyby. Doskonale się nadaję jako element jesiennego krajobrazu ogrodu, ponieważ jej okres kwitnienia zaczyna się w lipcu a kończy pod koniec jesieni.

Hortensja bukietowa - Roślina łatwa w uprawie jak wszystkie poprzednie i dość wymagająca jeżeli chodzi o ilość światła. Preferuje przede wszystkim dobrze oświetlone i żyzne tereny. Kwitnie od czerwca do października o ile będzie się na bieżąco usuwać przekwitnięte kwiatostany. W okresie zimowym warto przykryć ją aby uchronić przed mrozem.

Berberys - Jest to roślina zielona przez cały rok. Słowo zielona jest jednak sporym nadużyciem, ponieważ berberysy występują w wielu różnych kolorach (karmazynowy, żółty, czerwony, …). Kwitnie w okresie wiosenno, letnim. Ze względu na swój intensywny kolor nadaję się świetnie do ożywienia jesiennego ogrodu.

Zdjęcie do wpisu: Jesienne rośliny. Tytuł zdjęcia: Aksamitka rozpierzchła Zdjęcie do wpisu: Jesienne rośliny. Tytuł zdjęcia: Berberys Zdjęcie do wpisu: Jesienne rośliny. Tytuł zdjęcia: Hortensja bukietowa Zdjęcie do wpisu: Jesienne rośliny. Tytuł zdjęcia: Wrzos Zdjęcie do wpisu: Jesienne rośliny. Tytuł zdjęcia: Wrzos