Poznaj ofertę!

Czy automatyczne nawadnianie ogrodu jest warte swojej ceny? - Blog - Prawidłowo zaprojektowany ogród powinien wymagać minimum codziennej pielęgnacji, ale żeby tak było potrzeba wsparcia tec...

Blog

Czy automatyczne nawadnianie ogrodu jest warte swojej ceny?

2015-09-03

Prawidłowo zaprojektowany ogród powinien wymagać minimum codziennej pielęgnacji, ale żeby tak było potrzeba wsparcia technologii. Z pomocą przychodzą systemy automatycznego nawadniania. Dzięki nim możesz zapomnieć o podlewaniu trawnika lub innych roślin, ponieważ rośliny będą podlewane automatycznie o odpowiedniej godzinie.

Dlaczego systemy nawadniające działają głównie w nocy? Wynika to z jednej prostej przyczyny. W dzień jest cieplej niż w nocy, dlatego parowanie wody jest większe. Tak więc, jeżeli podlejesz trawnik w nocy, to on dłużej będzie mógł z tej wody korzystać, co z pewnością wpłynie pozytywnie na jego wygląd.

Jaki jest przybliżony koszt montażu systemu nawadniania na działce? Koszt wykonania takiego systemu, to ok. 5 - 10 zł/m2, jednak zależy on bezpośrednio od wielkości terenu. W Przypadku ogrodu o powieżchni od 1 - 2 tys. m2 koszt ten wyniesie 5 - 8 zł/m2.

W pierwszych miesiącach po posadzeniu nowych roślin ważne jest, żeby je regularnie podlewać. Dzięki automatycznemu podlewaniu oszczędzamy na roślinach, które się dzięki niemu przyjęły. Poza korzyściami dla portfela skorzysta jeszcze środowisko. Mniejsze zużycie wody podczas podlewania z pewnością wpłynie pozytywnie na środowisko naturalne.

Jesteś zainteresowany montażem automatycznego nawadniania w ogrodzie? Napisz lub zadzwoń do nas! Sporządzimy ofertę specjalnie dla Ciebie!

Zdjęcie do wpisu: Czy automatyczne nawadnianie ogrodu jest warte swojej ceny?. Tytuł zdjęcia: Zraszacz Zdjęcie do wpisu: Czy automatyczne nawadnianie ogrodu jest warte swojej ceny?. Tytuł zdjęcia: Biegnąca kobieta i zraszacz Zdjęcie do wpisu: Czy automatyczne nawadnianie ogrodu jest warte swojej ceny?. Tytuł zdjęcia: Zraszacz z bliska